V podjetju je marsikateri dokument potrebno tudi natisniti
Že v štartu praktično vsako podjetje potrebuje lasten tiskalnik. Birokracije ne manjka, pogosto je treba tiskati obrazce in podobne dokumente, pa tudi pri vsakodnevnem poslovanju kasneje pride tiskalnik še kako prav. Seveda pa je treba za nov tiskalnik najprej premisliti, katero napravo izbrati, da bo ta kar najbolje zadostila potrebam podjetja in zagotovila dolgoročno zadovoljstvo, hkrati pa ne bo preveč prizadela denarnice kupca.
Tiskalnik nižjega cenovnega razreda
Predvsem za samostojne podjetnike in mala podjetja je verjetno najbolj privlačna opcija tiskalnik iz nižjega cenovnega razreda. Že za okoli 50 € se dobijo celo multifunkcijske naprave, ki so sicer prilagojene za osebno rabo, a lahko brez težav zadostijo tudi potrebam manj zahtevnih podjetnikov. Za občasno tiskanje običajnih pisarniških dokumentov bo takšna naprava povsem zadoščala. Seveda pa naj pri nakupu cena ne bo edini faktor – kaj hitro se lahko zgodi, da bo na dolgi rok uporaba naprave draga zaradi dragih barv, vzdrževanja ali podobnih stroškov.
Naprednejše naprave
Če se odločate za nov tiskalnik, a se ne želite zanašati na cenene naprave, boste morali v izbiro vložiti nekaj več pozornosti. Ponudba je namreč nadvse pestra tudi v srednjem in višjem cenovnem razredu, naloga kupca pa je, da izbere pravi izdelek zase. Izhajati je treba iz konkretnih zahtev in potreb. Če boste tiskalnik potrebovali za redno pisarniško tiskanje v velikih obsegih, je najboljša izbira laserski tiskalnik z ekonomičnim tiskanjem, za nekatere zahtevnejše uporabnike so ustrezni barvni tiskalniki, morda takšni, ki lahko tiskajo tudi v večjih formatih ali na različne materiale, spet drugi podjetniki pa se bodo zadovoljili le z napredno napravo, ki poleg tiskanja omogoča še skeniranje, kopiranje in faksiranje, poleg tega pa se lahko povezuje brezžično, omogoča tiskanje iz oblaka in podobno. Nov tiskalnik mora seveda imeti tiste funkcije, ki bodo za dane naloge najbolj koristile, po drugi strani pa s temi ne gre pretiravati, saj je lahko posledično slabša kakovost posameznih funkcionalnosti v primerjavi z napravami, ki opravljajo le eno funkcijo.