Virtualna pisarna postaja čedalje bolj priljubljena
Morda ste naleteli na izraz virtualna pisarna, pa ne veste, za kaj točno gre? Pri virtualni pisarni ne gre za "prave" oziroma recimo temu raje fizične prostore. Gre zgolj za poslovni naslov, saj je po zakonu obvezno, da ga vsako podjetje oz. posameznik, ki opravlja dejavnost, prijavi na vsaj eni lokaciji - pa čeprav dejavnosti potem tu sploh ne opravlja ali pa jo na tej lokaciji opravlja le občasno.
Virtualna pisarna hitro pridobiva na priljubljenosti tako v tujini kot tudi med slovenskimi podjetniki, predvsem pa pri malih oz. mikro podjetnikih, ki si želijo čim bolj zmanjšati stroške tekočega poslovanja, ki ne potrebujejo velikih pisarn in ki ne zaposlujejo večje ekipe sodelavcev.
K porastu priljubljenosti virtualne pisarne je botrovala predvsem nova tehnologija, saj je s seboj prinesla številne prednosti. Prenosni računalniki in široka dostopnost do interneta omogočajo mnogim podjetnikom, da svoj posel opravljajo tako rekoč iz katere koli destinacije, najsi gre za domačo kuhinjo, čakalnico na letališču ali pa celo za rajsko plažo na drugi strani sveta. Videokonference nadomeščajo klasične sestanke, ki počasi postajajo preteklost. Tudi mobilni telefoni so omembe vredni - komunikacija prek telefona je še vedno zelo pomembna. A zadnje čase bolj kot za komunikacijo mobilnike uporabljamo za hiter in enostaven dostop do svetovnega spleta. Elektronska pošta, naša domača spletna stran, iskalnik informacij - vse, kar podjetnik potrebuje za poslovanje, lahko v trenutku poišče z mobilnikom.
Nič čudnega torej, da virtualna pisarna postaja prva izbira marsikaterega podjetnika.
(Vir slike: Hubspot.com)